Екологічне виховання

Немає нічого більш впорядкованого, ніж природа.
Творіння природи досконаліше творінь мистецтва”.
Цицерон

ЗАХОДИ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ

День вшанування ліквідаторів на Чорнобильській АЕС

Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. До Дня вшанування ліквідаторів Чорнобильської трагедії викладачем природничих наук Корнієнко О.В. та викладачем історії Мантач Л.С. у нашому навчальному закладі було проведено учнівську конференцію “Чорнобиль- біль і трагедія України”. На якій було розглянуто історію розвитку атому, здобувачів освіти ознайомлено з історією та результатом бомбардування Японії, розкрито питання Чорнобильської катастрофи , причини та наслідки аварії, ознайомлено із впливом радіації на людський організм. Здобувачі освіти вшанували хвилиною мовчання ліквідаторів тієї жахливої трагедії, яка сталася далекого 1986 року. Глибока шана ліквідаторам і добрі слова на адресу представників різних професій, які сьогодні забезпечують відновлення та розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також захищають ці землі від нових стихійних лих. «Чорнобиль не має минулого часу».

Екологічна ціна війни

Я вважаю, що володіти землею і не руйнувати її – це найкрасивіший вид мистецтва, якого ви могли б побажати. Енді Уорхол. Сьогодні викладач природничих наук Корнієнко О.В та історик Мантач Л.С провели заочну екскурсію в минуле “Екологічна ціна війни”. Учений секретар заповідника”АСКАНІЯ НОВА”, кандидат сільськогосподарських наук Корінець Наталя Омелянівна розповіла про найбільший степовий заповідник Європи “Асканію Нову”. Здобувачі освіти мали змогу почути голоси тварин та птахів, дізнатися про види, які занесено до Червоної та Зеленої книг України та порівняти життя заповідника до і після повномасштабного вторгнення. “Війна, тож не на часі” – це правило не працює на тлі людських втрат, наслідки для довкілля можуть здаватись проблемою другорядною. Але страждання, які війна завдає довкіллю, ще не одне десятиліття будуть нагадувати про повномасштабне російське вторгнення. Що буде після війни? Після війни ми будемо пожинати плоди бойових дій – руйнування екосистем, забруднення ґрунтів, зменшення біорізноманіття … «Після війни довкілля відновиться за століття».

Участь у Всеукраїнській акції “ЕКО КЛІН”

ХАЙ НЕБО БУДЕ МИРНИМ🩵, А УКРАЇНА ЧИСТОЮ! Саме під цим гаслом розпочались заходи у нашому закладі освіти в рамках волонтерського проєкту #Еко_клін на захист природи, який організовано до Всесвітнього дня прибирання. Як зазначає мер нашого міста О. Симчишин “…річка Південний Буг є родзинкою нашого міста. Про її забруднення знають усі”. Тому, на засіданні учнівського самоврядування було одноголосно вирішено поставити акцент у проведені акції саме на долученні до благоустрою та прибирання нашого рідного міста. Наші здобувачі освіти разом з педагогами охоче долучились до Всеукраїнської толоки на березі річки Південний Буг та у парку ім. Чекмана. ЗУСТРІНЕМО ПЕРЕМОГУ У ЧИСТОМУ, РІДНОМУ МІСТІ

Всеукраїнський день прибирання

Хмельницький – чарівне та затишне місто, у якому можна спостерігати фантастичну красу Південного Бугу, відвідати багато культурних пам’яток та багато цікавих локацій, які роблять наше місто особливо привабливим. До Всесвітнього дня прибирання, серед наших здобувачів освіти продовжуються організовуватись заходи, які сприяють покращенню екологічного простору нашого міста. Наші першокурсники долучились до прибирання у центрі Хмельницького – території ТРЦ “Оазис”. Щиро радіємо, що до нас прийшли навчатись свідомі молоді громадяни, які дбають про довкілля і прагнуть зберегти природні ресурси.

Покликання на відео: https://fb.watch/oZmemgl2Ed/

Уроки на свіжому повітрі

Здорове харчування — один із фундаментальних факторів, що підтримують здоров’я і настрій людини протягом усього життя. За даними фізіологів – здоров’я на 40–45% залежить від харчування. Здобувачі освіти нашого закладу на уроці біології, проведений КОРНІЄНКО О. В., дізналися про те, що правильне здорове харчування спряє росту і розвитку організму, забезпечує нормальний фізичний і психічний розвиток , підвищує імунітет і захищає від несприятливої екологічної ситуації, що оточує нас сьогодні. Також розглянули основні групи вітамінів, їхню роль в обміні речовин і порушення, пов’язані з нестачею або надлишком вітамінів. Будьте уважні до власного організму, який неодмінно вам за це подякує!

Прибирання території

Для педагогів нашого закладу успішне виконання своїх обов’язків полягає не тільки у навчанні та вихованні наших здобувачів освіти. Працювати в синергії з колективом, дбати про свій заклад освіти, вирішувати поставлені завдання – ось основний напрямок нашого руху. Сьогодні навики командної роботи закріплювати під час прибирання території закладу. Всі поставлені завдання успішно виконали.