Підготовка до НМТ

Через повномасштабну війну в Україні вже втретє проводитиметься НМТ замість звичного раніше ЗНО. Цьогоріч новацією є введення ще одного обов’язкового предмета та розширення списку додаткових. Розповідаємо, як проходитиме національний мультипредметний тест 2025 та як до нього підготуватися.

Що потрібно знати про НМТ 2025

ЩО ТАКЕ НМТ? ЯКІ БЛОКИ МІСТИТЬ?

НМТ –  національний мультипредметний тест, який складається вступником для вступу на бакалаврський рівень вищої освіти. 

НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких – обов’язкові, а четвертий – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова, математика та історія України, а на вибір – одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, географія, українська література та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Тести з української мови, історії України, української літератури, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики — 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької,  французької) — 32 завдання.  

ЯК БУДЕ ПРОХОДИТИ НМТ?

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 240 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що тест проходить в 2 етапи: 1 етап – українська мова та математика (120 хвилин), перерва (20 хвилин) та 2 етап – історія України та предмет на вибір (120 хвилин). Відтак учасник НМТ має можливість на власний розсуд обирати послідовність виконання завдань з різних предметів в межах етапу.  

ЯК ОТРИМАТИ РЕЗУЛЬТАТ?

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів, та зможе зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститься в Правилах прийому ХНАДУ на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА НМТ 2025 РОКУ?

З 6 березня по 3 квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті.  Триватиме вона до початку квітня. 

Реєстрація на НМТ буде відбуватись в безпаперовій формі. Аби  створити  персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним за наступним посиланням. Ця функція  активується одночасно з початком реєстрації. 

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно буде самостійно створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

  • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
  • сформувати Сертифікат НМТ 2025 року. 

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ЗНАДОБЛЯТЬСЯ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ?

Перелік необхідних документів:

  1. паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
  2. документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  3. документ, що підтверджує внесену інформацію про  реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

За потреби додаються такі копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП;
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Важливо! 

Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.  

ЯКУ ІНФОРМАЦІЮ ПОТРІБНО БУДЕ ВНЕСТИ?

Під час реєстрації вступник має вибрати предмет додаткового блоку для складання. А ще населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами. Зважте на те, що навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

ЧИ МОЖНА БУДЕ ЗМІНЮВАТИ ЗАПОВНЕНУ ІНФОРМАЦІЮ

Після надсилання інформації на обробку до певного часу в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

  • назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
  • потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій. 

ЩО Є ПІДТВЕРДЖЕННЯМ РЕЄСТРАЦІЇ НА НМТ?

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.  

ДЕМОНСТРАЦІЙНІ ВАРІАНТИ НМТ 2025 РОКУ

Українська мова

Математика

Історія України

Фізика

Англійська мова

Біологія

Географія

Хімія

Українська література

Програми НМТ

Тести минулих років

Онлайн-тестувальник

Демонстраційний варіант НМТ-2025