Превентивне виховання

Попереджений — значить озброєний…”

Превентивне виховання – це цілісна система підготовчих, профілактичних дій педагогічного колективу спрямованих на попередження, подолання відхилень у поведінці учнів і запобігання розвитку різних форм їх асоціальної, аморальної поведінки.

Термін «превентивний» розглядається нами як “попереджувальний” (запобіжний, охоронний, захисний) і стосується профілактики девіантної поведінки, алкоголізму, наркоманії, СНІДу, способу життя, який веде до хвороб, знецінення сенсу життя.

Сутність превентивного виховання: комплексний цілеспрямований вплив на особистість у процесі її активної динамічної взаємодії із соціальними інституціями, спрямованої на фізичний, психічний, духовний, соціальний розвиток особистості; вироблення в неї імунітету до негативних впливів соціального оточення , профілактику, корекцію і подолання асоціальних проявів у поведінці здобувачів освіти.

Метою превентивного виховання у нашому закладі освіти є: збагачення знань, формування ставлення та спеціальних навичок, спрямованих на попередження, подолання відхилень у поведінці школярів і запобігання розвитку різних форм їх асоціальної, аморальної поведінки.

Робота педагогічного колективу Державного навчального закладу “Вище професійне училище №11 м. Хмельницького” у напрямі превентивного виховання полягає передусім у формуванні у здобувачів освіти високих моральних якостей, які є головним чинником вибору способів поведінки. Адже він має здійснюватись на основі морально-правових знань, уявлень, поглядів, переконань, почуттів, які склались у нашому суспільстві і становлять суспільну свідомість, що справляє вирішальний вплив на формування в учнів моральних почуттів, які регулювали б їхню поведінку: почуття законності обраної мети, правомірності шляхів і засобів їх реалізації, справедливості, відповідальності тощо.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРЕВЕНТИВНОГО ВИХОВАННЯ У НАШОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

 

Психологічна допомога для підлітків: куди можна звернутися? ДІЗНАВАЙТЕСЬ ТУТ!

До уваги усіх учасників освітнього процесу! Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 684 від 13.09.2017 р., у разі відсутності здобувачів освіти, які не досягли повноліття на заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин, заклад освіти невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та Службі у справах дітей інформацію про таких здобувачів освіти, для провадження діяльності, відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти. Це означає, що батьки неповнолітніх осіб будуть притягнуті до адміністративної відповідальності!

Нормативні документи

Конвенція про права дитини, Декларація прав дитини, Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення тютюнових виробів і ї шкідливого впливу на здоров’я населення», Постанова КМУ «Питання державної соціальної програми запобіганню та протидії домашнього насильства», Наказ МОН України «Про заборону тютюнокуріння в навчальних закладах і установах Міністерства освіти і науки України і затвердження заходів щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед дітей, учнівської та студентської молоді, ЗУ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ

ПЛАН ЗАХОДІВ 2022 р.

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ

ПЛАН ЗАХОДІВ 2023 р.

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ

Організація та проведення просвітницько-профілактичних заходів у 2024-2025 н.р.

Профілактична бесіда “Правові наслідки булінгу”

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Роз’яснювальна профілактична бесіда на тему: Адміністративна та кримінальна відповідальність за вчинення злочинів повнолітніми та неповнолітніми особами

Формування системи уявлень та знань щодо явища насильства Ігрова методика Коло безпеки

Організація та проведення просвітницько-профілактичних заходів у 2023-2024 н.р